Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Propozycje i pytania

+4
Tobby McGonnaday
Helena Daltrey
Lily Evans
Mistrz Gry
8 posters

Go down

Propozycje i pytania Empty Propozycje i pytania

Pisanie by Mistrz Gry Czw Sie 19, 2010 9:51 pm

Masz jakieś pytania lub propozycje? Temat ten służy do wyrażania Waszych pragnień i innych sugestii dotyczących forum.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 19/08/2010

https://maraudersmap.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Lily Evans Pon Sie 30, 2010 4:11 pm

Ponieważ nie sądzę, bym sama zdołała zająć się fabułą i kierować Mistrzem Gry, poszukuję kogoś do pomocy. Najlepiej kreatywną personę z pomysłami, która znajdzie troszeczkę czasu wolnego i będzie mogła go poświęcić forum. Jeżeli ktoś wykazuje chęć to zapraszam na pw, naprawdę, wszelka pomoc się przyda.

Druga sprawa. Qudditch i prefekci. Na prefektów można się oczywiście zgłaszać, ale chciałabym żeby to były postacie odpowiedzialne i rozsądne. Poza tym zastanawiam się czy organizować rozgrywki Qudditcha? Macie jakieś propozycje, jak mogłyby się one rozgrywać na forum?

Co myślicie o wydaniu forumowego Proroka Codziennego i Czarownicy prowadzonej przez Ritę Skeeter? (Oczywiście musieliby się też znaleźć redaktorzy Wink) Prasa czarodziejów na pewno gorąco komentowała trudną sytuację, a Skeeter z radością ubarwiała artykuły jadowitymi, kąśliwymi ripostami.
Lily Evans
Lily Evans
Prefekt

Liczba postów : 16
Join date : 19/08/2010
Skąd : Manchester

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Helena Daltrey Wto Sie 31, 2010 9:29 pm

Co do prefektów chętnie bym się zgłosiła, ale zdecyduj ty ; * Co do Qudditcha myśle, że można by było zrobić to na zasadzie fabularnego prowadzenia drużyny, bo to chyba nigdy nie wypada w praktyce. Np. Rzucać kostką 5 razy i zobaczyć która druzyna wygra albo coś ^^

Co do Rity genialne, ale ona chyba była w tym czasie w Hogwarcie tak czy nie? może ona byłaby czymś w rodzaju xoxo Gossip girl?
Helena Daltrey
Helena Daltrey

Liczba postów : 3
Join date : 30/08/2010
Skąd : się biorą dzieci?

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Tobby McGonnaday Sro Wrz 01, 2010 4:43 pm

Z quidditchem dajcie sobie siana, od razu Wam radzę. Z doświadczenia wiem, że zawsze brakuje chętnych oraz samych zainteresowanych do takowych rozgrywek. Najlepiej po prostu porozdawać tytuły kapitanów, pałkarzy, ścigających itd, jeśli komuś jest to potrzebne do fabularnego prowadzenia postaci (np. zły pan Ślizgon, co to nie dość, że piękny i popularny, to jeszcze kapitan reprezentacji i ogółem rządzi), ale bez prowadzenia meczy. Ewentualnie Mistrz Gry mógłby raz na dwa tygodnie napisać w dziale 'ogłoszenia', że wygrała ta lub ta drużyna. I tyle.

Ze Skeeter to samo. Jeśli ktoś chce pisać artykuły to proszę bardzo, ale z doświadczenia wiem, że zawsze brakuje chętnych. Do samego tworzenia gazetki, jak i do jej czytania.

Od siebie natomiast proponuję coś innego. Widzę, że wiele for upada, ponieważ nic tam się nie dzieje - czasem administratorzy próbują reanimować je Turniejami Trójmagicznymi, balami i tak dalej, ale na dłuższą metę jest to dość oklepany schemat. Akcja "maraudersmap" dzieje się w czasie początków wojny z Voldemortem, a także w czasach, gdy walka dobra ze złem rozhulała się już na dobre. Stwarza nam to wielkie pole do popisu. Co więc powiecie na to, aby w Hogwarcie stworzyć grupkę początkujących śmierciożerców (to byłaby oczywiście działka Ślizgonów i Krukonów, ewentualnie Puchków), gdy już pojawi się tu więcej graczy - tajemne spotkania w Pokoju Życzeń, czy opuszczonych klasach, jakiś ich przywódca (może sam nauczyciel?), cokolwiek. Aby się działo. Z kolei Gryfoni i Puchoni - ewentualnie Krukoni - mogliby utworzyć front przeciw Voldemortowi. Coś w tym stylu. Nie żeby jakieś walki i pojedynki na korytarzach, nie, nie, aczkolwiek wiecie, zawsze przynajmniej byłoby o czym pisać.
Poza tym Mistrz Gry mógłby nam pomóc, podrzucając od czasu do czasu uczniom jakieś fanty typu znaleziona w bibliotece książka o czarnej magii, która to mogłaby posłużyć niecnym celom, a gdy ktoś pisze w cieplarniach - stadka elfów przy grządkach, takie tam głupotki wprowadzające na forum zarówno magię, jak i fabułę. Fajnie byłoby też, jakby ktoś w Hogwarcie miał wizje dotyczące przyszłości - jakiś uczeń lub nauczyciel - które by się sprawdzały. To też byłoby na swój sposób ciekawe. Ale wiadomo, trzeba byłoby obsadzić w tej roli kogoś odpowiedzialnego.
Nie wiem, jak chcecie. Ja tam tylko rzucam propozycje, tak na miły początek.
Dzień dobry. Smile
Tobby McGonnaday
Tobby McGonnaday

Liczba postów : 10
Join date : 01/09/2010
Skąd : Liverpool

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Lily Evans Sro Wrz 01, 2010 5:10 pm

O ile się nie mylę Rita była starsza, więc mogłaby jedynie prowadzić Proroka i Czarownicę. Ale kiedyś Syriusz wspominał o niejakiej Bercie Jorkins - pamiętacie ją? Szkolna plotkara. Można by to wykorzystać, kreując ją na redaktorkę gazetki Wink

Jeżeli chodzi o Qudditcha, to musiałabym znaleźć chętnych do drużyn. No i liczę, że więcej osób wypowie się na temat rozgrywek. Fabularne gry połączone z rzutem kostek mogłyby być ciekawe, bo same rzuty kostek są nieco monotonne - wszystko zależy od szczęścia. Można by najpierw rzucać kostką. Jeżeli wylosuje 1, jest to równoznaczne z tym, że np. nie obroni. Potem obrońca pisze fabularnego posta o swych wybitnych staraniach, nawet głupim upadku z miotły w akcie poświęcenia, ale zaznacza fakt nieobronienia bramki. Co o tym myślicie? Oczywiście system ,,oceniania" czy np. kostka 3 oznacza zdobycie punktu dla przeciwnika czy dla drużyny, trzeba byłoby rozpracować, ale liczę też na Waszą inwencję twórczą Wink

Ale, jak Tobby słusznie zauważył - muszą znaleźć się chętni do organizacji. Jeżeli ich braknie, to po prostu nie wypali. Więc jeżeli wolicie ,,bierność" jeżeli chodzi o rozgrywki, to najwyżej tak jak podsunął Tobby zorganizujemy tylko drużyny i tyle. O wynikach meczu będzie decydował Mistrz Gry.

Spoko, fabuła się rozkręci. Z całą pewnością powstanie jakieś kółko Śmierciożerców, muszą się jeszcze znaleźć w Hogwarcie jego wierni fani. Ruch anty-Voldemortowy również powstanie. W zamieszanie dotyczące potajemnych schadzek młodych zwolenników Czarnego Pana można zamieszać np. nauczyciela Obrony przed Czarną Magią (powód wyrzucenia mógłby być tłumaczony nagłą ucieczką z powodu domysłów Dumbledore'a albo cokolwiek innego), ale oczywiście - muszą znaleźć się chętni. Podobnie jak do kierowania Mistrzem Gry i zajmowania się fabułą. Naprawdę, mało prawdopodobne, by jedna osoba mogła sobie z tym poradzić.
Lily Evans
Lily Evans
Prefekt

Liczba postów : 16
Join date : 19/08/2010
Skąd : Manchester

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Tobby McGonnaday Sro Wrz 01, 2010 5:20 pm

Jasne, jasne - tylko pytam. Fajny pomysł z tym nauczycielem obrony przed czarną magią.
Tobby McGonnaday
Tobby McGonnaday

Liczba postów : 10
Join date : 01/09/2010
Skąd : Liverpool

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Leine Hamilton Sro Wrz 01, 2010 5:32 pm

Co do quidditcha, póki co forum ma mało członków i nie ma co zakładać, że w przyszłości nie będzie chętnych do rozgrywek. Kostki można też nieco inaczej wykorzystać. Gracze mogliby pisać to, co ich oczami dzieje się na boisku, a potem rzucać kostką, ale jej funkcja byłaby inna na każdej pozycji. Ścigający rzucaliby jedną, mówiącą o celności podań bądź rzutów. Drugą używaliby tylko wtedy, gdy któryś z pałkarzy skierowałby w ich stronę tłuczka. I ta byłaby od refleksu. Obrońca rzucałby od razu dwoma. Jedna by pokazywała czy obronił, druga natomiast osądzała jakie celne byłoby jego podanie do któregoś z ścigających. Jeżeli wypadłoby mniej niż trzy oczka załóżmy, przeciwna drużyna mogłaby przejąć kafla. Pałkarze także używaliby dwóch kostek, które służyłyby jako wymiar celności i siły. Wiadomo, jeżeli pałkarz skierowałby w ścigającego, szukającego, bądź obrońcę (oznacza do dodatkowy rzut kostką) tłuczek z siłą sześciu oczek, a jego ofiara by wyrzuciła mniejszą ilość, to zostaje zraniona. Czyli z jej celności, albo refleksu jak wypadku obrońców i szukających, zostaje odjęta ustalona liczba oczek. Z szukającymi już w ogóle można by było powymyślać. Bo tak nudno będzie, jeżeli będą rzucać, aż wypadnie dana liczba. Będą mogli szturchać innego szukającego, używającej dodatkowej kostki. Możliwości jest wiele. Potrzebna nam jedynie krzta wyobraźni.
Co do gazetki, pomysł mi się podoba. Jeżeli gra by się rozkręciła, może sama bym napisała jakiś artykuł...? Pożyjemy, zobaczymy. Kółka też przypadły mi do gustu. ;>
Leine Hamilton
Leine Hamilton

Liczba postów : 16
Join date : 30/08/2010
Skąd : Greenock w Szkocji

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Syriusz Black Sro Wrz 01, 2010 5:39 pm

Moim zdaniem Quidditch powinien być rozgrywany w sposób, jaki zaproponował Tobby. Powszechnie wiadomo, że na początku wszyscy pchają się do drużyn, są chętni do rozgrywek, ale jeśli przychodzi co do czego, to jeden nie ma czasu, drugi gdzieś wyjechał, trzeci nie ma internetu i to się ciągnie i ciągnie, dlatego moim zdaniem lepiej, aby mecze rozgrywały się tylko umownie, a o ich wynikach będzie decydował MG ; >

Kółka i ugrupowania? Jak dla mnie super pomysł. Będzie się można wykazać, coś będzie się działo, trochę mniej monotonii ; )

Co do gazetek...myślę, że przydałaby się taka Hogwartowa, którą prowadziliby uczniowie (redaktorzy) pod pewnymi pseudonimami. Coś na kształt właśnie Gossip Girl. Jeśliby nie wyszło, no to trudno, ale zawsze można spróbować ; ) To tak ode mnie.
Syriusz Black
Syriusz Black

Liczba postów : 7
Join date : 31/08/2010
Skąd : Londyn

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Lily Evans Sro Wrz 01, 2010 5:54 pm

Mmm, z tym Qudditchem to jeszcze pomyślimy, jak będzie więcej użytkowników to z pewnością coś się wymyśli. W każdym razie można zrobić sondę i sami zadecydujecie o sposobie rozgrywek Wink

Co się tyczy gazetek, może miałaby... nieskończenie wielu redaktorów? Tzn. osoby, które zaobserwowałyby jakieś ciekawe wydarzenia na terenie zamku, mogłyby przybierać różne pseudonimy i krótkie artykuły wysyłać na konto Mistrza. Byłoby to coś w stylu plotkarskiego pisemka donoszącego o największych wyniuchanych sekretach uczniaków, np. podsłuchanych przypadkowo pod salą lekcyjną czy w wyniku dogłębnego śledztwa przeprowadzonego przez wyjątkowo wścibską i ciekawską osóbkę ;D
Lily Evans
Lily Evans
Prefekt

Liczba postów : 16
Join date : 19/08/2010
Skąd : Manchester

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Tobby McGonnaday Sro Wrz 01, 2010 6:02 pm

O, to jest fajne. Niezobowiązujące i efektywne.
Tobby McGonnaday
Tobby McGonnaday

Liczba postów : 10
Join date : 01/09/2010
Skąd : Liverpool

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Leine Hamilton Sro Wrz 01, 2010 6:03 pm

Yhym. Każdy kto będzie chciał, to może podesłać jakiś artykuł. Będzie ciekawiej bo nie jeden punkt widzenia i nie jeden styl pisarski. A co do q, to po prostu później zrobi się sondę i ona prawdę nam powie. :d
Leine Hamilton
Leine Hamilton

Liczba postów : 16
Join date : 30/08/2010
Skąd : Greenock w Szkocji

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Tobby McGonnaday Sob Wrz 18, 2010 1:09 pm

Obawiam się, że na chwilę obecną nasze propozycje na nic się nie przydadzą. Ktoś wchodzi w ogóle na to forum? Sleep
Tobby McGonnaday
Tobby McGonnaday

Liczba postów : 10
Join date : 01/09/2010
Skąd : Liverpool

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Meredith Boswford Sob Wrz 18, 2010 2:18 pm

ja wchodzę...
Meredith Boswford
Meredith Boswford

Liczba postów : 17
Join date : 30/08/2010
Skąd : Silvermines

http://odrodzenie-weza.mylog.pl

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Lily Evans Pon Wrz 20, 2010 8:35 pm

Ja nie miałam internetu, więc trudną rzeczą byłoby wchodzenie na forum. Cóż, dodałam stronkę do toplist, porozsyłałam znajomym, ale zdaje się to nie działa... Macie jakieś inne pomysły? Naprawdę szkoda, żeby forum upadło ;C
Lily Evans
Lily Evans
Prefekt

Liczba postów : 16
Join date : 19/08/2010
Skąd : Manchester

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Brian McLoughlin Wto Wrz 21, 2010 3:55 pm

Pospamowałem trochę znajomym i - jak widać - żadnego efektu ;c
Brian McLoughlin
Brian McLoughlin

Liczba postów : 3
Join date : 24/08/2010
Skąd : Dublin, Irlandia

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Meredith Boswford Sro Wrz 22, 2010 12:46 am

cóż, ja to samo mam z moim St. Trinian... ><
Meredith Boswford
Meredith Boswford

Liczba postów : 17
Join date : 30/08/2010
Skąd : Silvermines

http://odrodzenie-weza.mylog.pl

Powrót do góry Go down

Propozycje i pytania Empty Re: Propozycje i pytania

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach