Syriusz Black

Go down

Syriusz Black

Pisanie by Syriusz Black on Wto Sie 31, 2010 11:53 am

Imię: Syriusz
Nazwisko: Black
Data urodzenia: 13.10.1960
Rok nauki: V
Czystość krwi: Czysta
Status majątkowy: Majętna
Miejsce zamieszkania: Grimmauld Place 12, Londyn
Rodzina: Starożytny ród Blacków, powszechnie znany wśród czarodziejów i czarownic. Rodzina z tradycjami oraz zasadami, zwolennicy czystej krwi, poplecznicy Voldemorta. Walburgia i Orion Blackowie sprawują pieczę nad dwójką dorastających synów - Regulusem, który wiernie podąża śladami oraz poglądami wyznaczonymi przez rodzicieli, i Syriuszem - "czarną owcą" rodziny.
Przynależność (dom): Gryffindor
Przedmioty: OPCM, zaklęcia, eliksiry, transmutacja, historia magii, zielarstwo, astronomia, starożytne runy, opieka nad magicznymi stworzeniami
Popiera: Dumbledore'a
Wygląd: Jak na typowego osobnika płci męskiej przystało - dosyć wyraźnie zarysowana linia szczęki oraz kości policzkowych. Tęczówki o niezidentyfikowanej, szarawej barwie zazwyczaj bezpretensjonalnie, oraz bez jakichkolwiek zahamowań przewiercają na wskroś potencjalnego rozmówcę, bądź punk obserwacji. Herbaciane wargi, wygięte w ironicznym półuśmiechu lub typowym dla siebie, znudzonym wyrazie. Zwichrzone, ciemne włosy ułożone w nieładzie najczęściej są wynikiem pozostawienia ich samym sobie. Syriusz jest osobą dbającą o wygląd i własny wizerunek, jednak nie przyznałby się przed tym nawet przed największym przyjacielem. Woli uchodzić za niesfornego niechluja, na którego bezustannie sie kreuje. Niejednokrotnie jego szczękę pokrywa delikatny zarost, co zależy od dnia i nastroju w jakim się znajduje - nie zawsze przecież chce mu się ogolić przed wyjściem na światło dzienne. Panu Blackowi towarzyszy zawsze raźny krok, pomagający rozładować nagromadzoną we wnętrzu energię. Łagodne kołysanie ramion weszło mu w krew, podobnie jak unoszenie brwi, jedynie w sobie znanych celach. Twarz skrywana skrzętnie pod maską ironii nie umożliwia jego rozmówcom jakiejkolwiek głębszej analizy na jego temat, i to właśnie jest ten zamierzony efekt. Syriusz zazwyczaj narzuca na siebie obowiązkową, szkolną szatę, a w dniach wolnych od tego nieznośnego odzienia, wkłada zwykłą, męską koszulę i jeansy. Na jego kciuku połyskuje srebrny sygnet który towarzyszy mu już dłuższy okres czasu.

Charakter:Syriusz nie jest zwykłym, pospolitym chłopakiem jakich wielu zarówno w murach zamku, jak i całej, spowitej w deszczu i ponurym nastroju Anglii. Black jest osobą która błyszczy i zwraca na siebie uwagę praktycznie cały czas - często nawet nieświadomie. Niepoprawny indywidualista oraz "lovelas", lubujący się towarzystwem pięknych kobiet - których wokół niego kręci się spora gromadka. Charyzmatyczny, złośliwy, beztroski, czasem szarmancki i nadpobudliwy. Robi to, na co aktualnie ma ochotę, nie przejmując się skutkami własnych poczynań - co wyraźnie wskazuje na to, iż dostatecznie nie dorósł do bycia odpowiedzialnym, choć nikt nie powinien mieć mu tego za złe. Anglik ten jest inteligentnym, choć bardzo leniwym chłopakiem którego główne motto brzmi "Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze, będziesz miał dwa dni wolnego". Mimo wyraźnie zakotwiczonego w nim lenistwa, nie można zarzucić mu nudnego stylu życia. Wręcz przeciwnie. Anglik ten cechuje się spontanicznością, która sprawia, że żyje na szybkich obrotach, i nigdy nie brakuje mu nowych doznań. Uwielbia wszelkiego rodzaju potyczki słowne, oraz cielesne - rzadko co sprawia mu taką przyjemność jak okazanie swojej wyższości nad innymi. Prawdziwą przyjemność sprawia mu odkrywanie nowych miejsc, przekraczanie granic i wyznaczonych barier, ogólnie wszystko co wiąże się w jakiś sposób z łamaniem prawa. Tak, wyprowadzanie z równowagi nauczycieli - oraz niektórych uczniów -można zaliczyć do jego ulubionego, zaraz po OPCM hobby. W sposobie bycia ciemnowłosego wszechobecna jest ironia, która skutecznie dodaje klimatu zarówno jego osobie jak i każdemu wypowiedzianemu zdaniu które wypłynęło z jego ust. Hedonistyczne poglądy, to jedno z ciekawszych przekonań jakie należałoby rozwinąć, przy opisywaniu pana Blacka. Według swojej uwielbianej filozofii, jego celem jest dążenie do mniejszych i większych przyjemności oraz uciech cielesnych, które skrupulatnie umilałyby mu czas tej ludzkiej, wątpliwej egzystencji. Nie unika sytuacji stresowych, praktycznie wszystkie sprawy załatwia w iście męski sposób. W całym Hogwarcie nie byłoby nauczyciela, ani ucznia który nie słyszałby o huncwotach, oraz przystojnym Blacku, który na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie niedostępny...i słusznie. Syriusz zdecydowanie popiera "jaśniejszą" stronę mocy, mimo iż od urodzenia było mu wpajane, że to Voldemort jest tym, którego powinno się wspierać. Black nigdy nie miał dobrych kontaktów z rodziną, co tłumaczy jego wakacyjne ucieczki do domu rodzinnego Jamesa, lub po prostu wałęsanie się po okolicach. Syriusz jest prawdziwym przyjacielem, co przekazuje chociażby zwierzę, w które przeistacza się pod postacią animaga - duży, czarny pies z pewnością jest symbolem przywiązania i wierności.

Historia postaci: Syriusz Black przyszedł na świat w zupełnie zwykłym, pochmurnym dniu. Rodzice próbowali wychować pierworodnego syna na godnego tytułu "Blacków" jednak z każdym kolejnym rokiem, upewniali się w swoich obawach - Syriusz z pewnością nie wyrośnie na nikogo "wartego" ich poświęceń. Całą swą rodzicielską opiekę przelali na młodszego syna, który zdawał się coraz bardziej podążać ich śladami. Black odnalazł w Hogwarcie prawdziwy dom, należy do "Huncwotów", jest szkolną "gwiazdą". Wyznaje zupełnie przeciwną filozofię niż ograniczeni w swym rozumowaniu rodzice i wyłapuje każdą możliwą szansę, aby nie pojawić się w domu na wakacje.
avatar
Syriusz Black

Liczba postów : 7
Join date : 31/08/2010
Skąd : Londyn

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach