Jak dobrze napisać kartę postaci?

Go down

Jak dobrze napisać kartę postaci?

Pisanie by Mistrz Gry on Sob Sie 21, 2010 3:45 pm

Zredagowanie karty postaci jest bardzo ważne, gdyż pozwala nie tylko bliżej poznać Twojego wykreowanego bohatera, ale również umiejętności jakimi dysponujesz. Błędy interpunkcyjne, ortograficzne i stylistyczne nie działają na korzyść gracza, dlatego spokojnie przeanalizuj jeszcze raz treść karty i popraw wszelkie nieścisłości.

Imię: Jak sama nazwa wskazuje - w tym miejscu wpisujesz imię własnej postaci. Nie staraj się być na siłę oryginalnym, wybierając najdziwniejsze pseudonimy i kilkanaście drugich, trzecich i czwartych tytułów.
Nazwisko: Pamiętaj, że Hogwart jest brytyjską szkołą magii. Nazwisko Twojej postaci powinno mieć angielskie, irlandzkie, szkockie lub walijskie brzmienie, w nadzwyczajnych przypadkach - inne, jeżeli poradzisz sobie z napisaniem ciekawej historii związanej z narodowością bohatera.
Data urodzenia: Akcja rozpoczyna się w roku 1975, zatem pierwszoroczniacy urodzili się w 1964 itd.
Rok nauki: 1958 - klasa siódma itd.
Czystość krwi: Czarodziej może być czystej krwi, półkrwi bądź mugolskiej, w zależności od tego, czy jego przodkowie posiadali magiczne zdolności.
Status majątkowy: Wylosowany podczas rzutu kostkami.
Miejsce zamieszkania: Warto tu uwzględnić wielkość i wygląd domu, ewentualne przeprowadzki, a przede wszystkim - miejsce usytuowania posiadłości.
Rodzina: Szerokie pole do manewru - można skupić się na najbliższych członkach familii, opisując ich zainteresowania, zawody, usposobienie itd., a także wspomnieć o kuzynostwie czy dziadkach.
Przynależność (dom): (uzupełnia Admin) Na podstawie karty postaci Admin (tj. Mistrz Gry) przydziela Cię do określonego domu. W dużej mierze decyduje o tym charakter, dlatego to na jego opisie powinieneś skupić się najbardziej
Przedmioty: Uczniowie do klasy V włącznie powinni uczęszczać na wszystkie wymagane przedmioty oraz przynajmniej 2 dodatkowe. W klasie VI i VII kontynuują naukę tylko po zdobyciu pozytywnego stopnia na SUM-ach.
Popiera: (Dumbledore'a albo Voldemorta, ostatecznie postać może pozostać neutralna i nie uczestniczyć w wojnie) To ważny wybór, gdyż mówi o przekonaniach Twojej postaci i w dużej mierze decyduje, jaki będzie miała udział w fabule. Czy obierze sobie stonę dobra lub zła?
Wygląd: Pamiętamy tutaj o najważniejszych cechach fizyczności naszego bohatera: uwzględniamy kolor oczu, włosów, skóry, sposób gestykulacji, mimikę, cechy charakterystyczne, ubiór itd. - ogólnie rzecz biorąc, koncentrujemy się na wyglądzie zewnętrznym. Jednak nie róbmy z postaci chodzącego młodego boga - nikt nie jest perfekcyjny, a osoba godna tytułu miss i mistera nie jest ciekawa i nie zostanie zaakceptowana przez Admina.
Charakter: Punkt bardzo uogólniony, jednak najważniejszy. Świadczy to o Twojej postaci i w dużej mierze o tym, jak będzie odbierana przez użytkowników. Opisz jej usposobienie, zainteresowania, cechy osobowości, poglądy i stosunek do świata itd. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek - przesiąknięte do szpiku kości złem oraz te nadzwyczaj idealne postacie nie przemawiają za zaakceptowaniem bohatera.
Historia postaci: Powrót do wspomnień. Można uwzględnić jakieś interesujące przygody z przeszłości itd.

Jeżeli nadal będziesz miał problemy z napisaniem karty, zawsze możesz zasięgnąć pomocy u Mistrza Gry ;)
avatar
Mistrz Gry
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 19/08/2010

Zobacz profil autora http://maraudersmap.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach