Regulamin ogólny forum Marauder's Map

Go down

Regulamin ogólny forum Marauder's Map

Pisanie by Mistrz Gry on Czw Sie 19, 2010 9:52 pm

Rejestracja

1. Nick powinien się składać z imienia i nazwiska Twojej postaci. Nie mogą to być jednak ikony mody, wokaliści zespołów czy inne sławne i rzeczywiste osobowości; możliwe jest przejęcie bohaterów kanonicznych żyjących w roku 1975 (po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją). Uprzejmie uprasza się, by imiona i nazwiska miały pochodzenie angielskie, szkockie, irlandzkie bądź walijskie, gdyż Hogwart jest brytyjską szkołą magii.
2. Po zakończeniu rejestracji skrupulatnie uzupełnij profil. Pozwala to bliżej poznać postać i uzyskać podstawowe informacje na jej temat.
3. Avatar w profilu powinien odzwierciedlać wygląd bohatera. Emblemat musi przedstawiać twarz postaci, przy czym powinien być wizerunkiem osoby z krwi i kości. Surowo zabronione są postacie rysunkowe czy osobistości znane w świecie show-biznesu. W przypadku charakterów kanonicznych mile (a nawet koniecznie) widziane podobieństwo do prezencji opisanych w książkach J.K. Rowling. Maksymalne wymiary zdjęcia wynoszą 150x200px.
4. Po rejestracji wykonaj rzut kostkami w tym temacie. Dzięki temu Twój bohater wylosuje swój stan majątkowy, co pozwoli nam opanować rzesze arystokratów z bogatego i wytwornego domu.
5. Kolejny etap polega na wklejeniu karty postaci. W zależności od tego, czy chcesz grać uczniem, profesorem czy duchem, w odpowiednim subforum znajdziesz wzór wymagający skrupulatnego wypełnienia. Pamiętaj o tym, że to ona decyduje o akceptacji użytkownika i przydziale, dlatego wysil wyobraźnię i postaraj się. Jest to równoznaczne z tym, że objęcie posady bohatera kanonicznego wiąże się z obowiązkiem i wiernym odzwierciedleniem jego charakteru. Bez akceptacji karty nie można rozpocząć gry!
6. W przypadku nie wykazania aktywności na forum przez dwa tygodnie (nie będąc zaakceptowanym użytkownikiem), Twoje konto może zostać skasowane, dlatego też uprzedź administrację przed ewentualnymi nieobecnościami. Również gdy udzielasz się często w fabule, nie zapomnij o powiadomieniu o wszelkich dłuższych wyjazdach w tym temacie.
7. Możliwe jest posiadanie nieograniczonej ilości postaci (w granicach zdrowego rozsądku). Nie mogą to być jedynie charaktery kanoniczne, przy czym należy pamiętać, że każdy z bohaterów musi pozostać aktywny w fabule.
8. Co się tyczy postaci kanonicznych: w tym temacie znajdziesz ich spis. Ich przejęcie oznacza jednak bardzo aktywny udział w fabule, dlatego zastanów się dobrze, czy nie wolałbyś stworzyć własnego bohatera, przy czym pamiętaj, że musisz umiejętnie odzwierciedlić usposobienie granego charakteru.
9. Genetyka jest możliwa tylko w skrajnych przypadkach. Więcej informacji tutaj.
10. Treści rasistowskie, nazistowskie i obrażające innych użytkowników są zabronione.
11. Nieprzestrzegający regulaminu będą surowo karani.

Gra

1. Umieściłeś już kartę postaci, wypełniłeś profil i otrzymałeś swój przydział majątkowy. Doskonale. Zatem możesz zacząć grę. Ale najpierw zapoznaj się z jej podstawowymi zasadami.
2. Akcja rozgrywa się w roku 1975, gdy w Hogwarcie na piątym roku uczą się Huncwoci. Trwa pierwsza wojna czarodziejów - jest to czas lęku i tajemniczych zniknięć, nieopisanie przerażających wręcz wydarzeń. Więcej informacji o fabule znajdziesz w specjalnym temacie.
3. Jest to typ gry ,,play by forum". Postać porusza się po zamku, pisząc w kolejnych tematach. Oczywiste jest to, że nie może przebywać w dwóch miejscach naraz, dlatego pamiętaj o tym podczas tworzenia posta. Nie każdy z nas jest wybitnie uzdolnionym pisarzem, jednakże dbaj o ortografię, interpunkcję i zasady języka polskiego oraz postaraj się skomponować przynajmniej siedem zdań. To forum należy traktować jako świetną zabawę, a jednocześnie możliwość szlifowania i dopracowywania swoich umiejętności pisarskich oraz wyobraźni. Uprzejmie uprasza się, by treści erotyczne bądź słowa niecenzuralne spoilerować. Oto przykładowy post:
Przecząc absurdalnym przesądom jakoby Dorcas nie wyściubiała nosa z dormitorium, dzierlatka wybrała się w abstrakcyjną podróż szkolnymi korytarzami, obdarzając każdego nazbyt megalomańskim spojrzeniem, wszak przywykła do górowania nad głowami rozbisurmanionej rzeszy. W dłoniach dzierżyła cienkie mugolskie papierosy i dotarłszy na szóste piętro, bezpretensjonalnie wskoczyła na parapet, niedbale opierając kościste nogi o ścianę. Flanelowa koszula w kolorze rdzawoczerwonym żałośnie zwisała z ponurej postury Dorcas, a przetarte ogrodniczki sięgające kolan z uporem oplatały szeroką miednicę. Zniszczone szare trampki odcisnęły ślad na parapecie, a Meadowes z typową niestarannością odgarnęła wpadające do oczu ciemne włosy i zapaliła papierosa, głęboko się nim zaciągając. W rubinowych rajstopach zrobiła przypadkowo dziurę; zaklęła głośno. Pogrążyła się w myślach, nad wyraz tępym wzrokiem stalowych oczu wpatrując w przestrzeń malującą się za oknem. Jedno było pewne - widok kontemplującej Dorcas o niczym dobrym nie świadczył. Na błoniach Hagrid pokazywał drżącym z ekscytacji pierwszoroczniakom jednorożce pokryte złotawym i śnieżnym puchem. Gryfonka pokręciła głową, wzdychając ostentacyjnie, gdyż nigdy nie potrafiła zrozumieć miłości jej przyjaciela do magicznych stworzeń. Choć w sprawie jednorożców mogłabym polemizować, pomyślała z godnością. Wzdrygnęła się, gdy z Zakazanego Lasu wyłoniła się ogromna tarantula, która napawała ją przerażeniem. Niespodziewanie usłyszała głośny chichot roznoszący się po korytarzu.
- Syriusz - warknęła i chyłkiem zeskoczyła z parapetu, chowając się za gargulcem, gdy zza rogu wyłonił się Gryfon z długowłosą blondynką kurczowo uczepioną na jego ramieniu.
4. W postach nie spamujemy i nie umieszczamy linków do własnych stron (tylko w przeznaczonym do tego temacie). Zabijanie postaci jest możliwe po wyrażeniu zgody administracji i potencjalnej ofiary, z kolei Voldemort oraz jego poplecznicy mogą używać zaklęć niewybaczalnych.
5. Na tym forum nie odbywają się lekcje. W czasie ferii wakacyjnych i zimowych Twoja postać może wrócić do domu lub pozostać w Hogwarcie, w czasie roku szkolnego w godzinach porannych i popołudniowych uznajemy, że odbywają się zajęcia. Nauczyciele mogą jednak zadawać prace domowe, za które otrzymujesz punkty dla swojego domu.
6. Pamiętaj, jaki mamy fabularny rok. Postaraj się, by Twój bohater przypominał osobę z lat siedemdziesiąt aniżeli współczesnego nastolatka z kolczykami i tatuażami.

Administracja

Lily Evans
Brian McLoughlin

*Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Regulamin jest własnością tego forum, dlatego uprzejmie prosi się o niekopiowanie bez uprzedniej konsultacji z Lily Evans.
avatar
Mistrz Gry
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 19/08/2010

Zobacz profil autora http://maraudersmap.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach