Tobby McGonnaday

Go down

Tobby McGonnaday

Pisanie by Tobby McGonnaday on Sro Wrz 01, 2010 1:12 pm

Imię: Tobby
Nazwisko: McGonnaday
Data urodzenia:
Rok nauki: 18.11.1958
Czystość krwi: 1/2
Status majątkowy: ubogi
Miejsce zamieszkania: Liverpool
Rodzina: ojciec Adam (45l.), mugol i matematyk; matka Anne (40l.), czarownica i pielęgniarka w Klinice Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Munga. Oboje popierają Dumbledore'a.
Przynależność (dom): Hufflepuff
Przedmioty: transmutacja, wróżbiarstwo, historia magii, zaklęcia
Popiera: Dumbledore'a
Wygląd: Choć nie piękny, Tobby'ego nie można określić jako brzydkiego. On ma szczupłą twarz z wyraźnie zarysowanymi kościami policzkowymi. Jest dość wysoki, nawet jak na siedemnastolatka, a jego nogi i ręce są niezwykle chude, niemalże patykowate. Tobby ma duże, prawie czarne oczy, które patrzą z ciekawością i sympatią na otaczający go świat. Ciemna czupryna kontrastuje z bardzo jasną cerą, nadając mu jakby zmęczonego wyrazu, lub też wręcz sprawiając wrażenie, jakby chłopak na coś chorował - co oczywiście jest nieprawdą, gdyż Tobby to okaz zdrowia. Nastolatek zazwyczaj ubiera się schludnie i prosto, nie przywiązując jednak zbytniej wagi do swego wyglądu. Niekiedy pozwala sobie założyć jakiś śmieszny szalik albo tiarę rodem ze sklepu z zabawnymi gadżetami, lecz niewielki majątek rodziny nie pozwala mu na żadne większe szaleństwa.
Charakter: Bardzo bystry i inteligentny, zdobywa same wysokie oceny, choć nie przywiązujący zwykle wagi do swej edukacji. O wiele bardziej interesuje go świat muzyki; Tobby marzy, by w przyszłości założyć swój własny zespół, najlepiej rockowy. Bardzo często można go więc spotkać w jakichś nieużywanych już klasach, gdzie godzinami potrafi ćwiczyć grę na swojej czarodziejskiej gitarze. W wolnych chwilach lubi też wymyślać nowe zaklęcia mające ułatwić życie zarówno jemu, jak i jego przyjaciołom. Kiedy w grupie odbywa się dyskusja, Tobby zawsze bierze w niej udział, choć nigdy nie zależy mu na kłótniach lub plakietce lidera. Potrafi przyznać się do błędu i ma dystans do samego siebie. Choć czasami ma trudności ze skoncentrowaniem się na jednej rzeczy, potrafi mówić oraz myśleć o kilku rzeczach na raz. Jest sprytny, z każdej wady potrafi uczynić zaletę.
On prawie nigdy nie ma wolnego czasu; Tobby czyta, pisze, gra i udziela się w swej grupie znajomych. Zna większość osób w szkole, choć ma niewielu prawdziwych przyjaciół, ponieważ jeśli już z kimś się przyjaźni, jest to przyjaźń bardzo mocna i obustronna. On jest bardzo upartą osobą, nie zrezygnuje z zadania, dopóki nie wyczerpie wszystkich możliwości jego wykonania. Jest otwarty i sympatyczny; brzydzi się czarną magią. Lubi przesiadywać przy oknie w deszczowe dni oraz obserwować zaczarowane sklepienie w Wielkiej Sali.
Historia postaci: Jego ojciec był mugolem, profesorem matematyki, matka natomiast czarownicą. Tobby wiedział o magii bardzo wcześnie, już od najmłodszych lat. Zaczął okazywać swe zdolności już w wieku dwóch lat, powiększając i pomniejszając przedmioty wokół siebie. Gdy zrobił to po raz pierwszy, w nagrodę dostał dziecięcą tiarę. Ojciec Tobby'ego nie miał dobrego kontaktu z synem, jako że należał do osób bardzo nieśmiałych, nawet przy swojej rodzinie. Ich więź umacniała się jednak zawsze, gdy nocami przesiadywali przy książkach, rozwiązując różne matematyczne zadania oraz czytując czarodziejskie encyklopedie.
Wkrótce chłopiec dostał list z Hogwartu, na kilka tygodni przed jedenastymi urodzinami. W nauce radził sobie bardzo dobrze, wielokrotnie będąc najlepszym uczniem w klasie z jakiejś dziedziny; znalazł też wielu przyjaciół. Podczas prób szkolnego chóru, do którego się zapisał, Tobby zakochał się w muzyce. Teraz jest już w siódmej klasie, stojąc na progu dorosłości i marząc o własnym zespole rockowym.
avatar
Tobby McGonnaday

Liczba postów : 10
Join date : 01/09/2010
Skąd : Liverpool

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach